בניית תזרים מזומנים

אתם יכולים להציע את המוצרים הטובים ביותר עם שירות יוצא מן הכלל, אך כאשר הניהול הפיננסי של העסק הוא לא נכון ואין מעקב אחר תזרים מזומנים, אתם חשופים להתרסקות כלכלית מבלי שתשימו לב. לכן תמיד מומלץ לפנות לייעוץ פיננסי מקצועי, “אקו סולושיין” מתמחים בייעוץ לעסקים ויכולים למנוע מכם את כל הטעויות בדרך להצלחה של העסק שלכם.

תוכן עניינים

מה זה דוח תזרים מזומנים?

בין הגורמים החשובים בתהליך ניהול נכון ורווחי של העסק הוא דוח תזרים מזומנים, כך תוכלו להוריד את היד מהדופק ולנהל את העסק בשקט כלכלי. 

תזרים מזומנים הוא בעצם העובר ושב שלנו בחשבון, כמה כסף נכנס לנו לחשבון הבנק וכמה יוצא בכל תקופת זמן מוגדרת. הדוח סוקר את השווי ואת כמות המזומנים הנכנסים ויוצאים מהעסק ומשלים בעצם את דוח הרווח והפסד.

 

הדוח מתייחס ל-3 קטגוריות מרכזיות:

  • תזרים מפעילות שוטפת – המזומנים שהעסק הרוויח ישירות ממכירת מוצרים או שירותים ומהתחייבויות כספיות שונות בפעילות השוטפת כמו שכר מקום, שכר לעובדים ועוד.
  • תזרים מפעילות השקעה – מייצג רכישה ומכירה של נכסים בבעלות העסק או ציוד (רכוש שהוא קבוע).
  • תזרים מפעילות מימון – מתייחס לתנועות מזומנים שהושפעו מההון של העסק כמו תרומות, מניות ועוד.

 

המטרה של הדוח היא לסייע לכם בעלי העסקים להעריך את יכולות העסק להפקת רווחים בעתיד ולהיות במעקב אחר כל סכום אפילו הקטן ביותר שיוצא או נכנס לחשבון הבנק. רוב בעלי העסקים הם מנהלים נהדרים בתחומם ואנשי מקצוע בעלי ידע רחב אך עם זאת, מעידים על חוסר הבנתם העמוקה בעולם הפיננסים.

 

לכן, גם אם נדמה כי ההתנהלות היא טובה והעסק מרוויח, לאחר ניתוח מקצועי של דוח תזרים מזומנים, ניתן להבחין בכל היקף התזרים ולהימנע מראש ממשבר כלכלי שעלול לפגוע בפעילות העסק בעתיד.איך לנהל תזרים מזומנים יעיל לעסק?

על מנת שתוכלו לבנות תזרים מזומנים מדוייק עבור העסק שלכם, דבר ראשון שעליכם לעשות הוא לבצע ניתוח כספי מפורט של כלל ההוצאות וההכנסות של העסק מכל תקופת זמן. 

 

תוציאו את כל מקורות המידע הפיננסי הרלוונטי של העסק שלכם – חשבונות בנק, חברות סליקה, חברות כרטיסי האשראי ועוד. תבקו מה הן הפעולות הקבועות אשר חוזרות על עצמן בכל חודש מחדש כמו עסקאות בתשלומים, הוראת קבע, החזרי הלוואות ותכניסו לתזרים גם את כל יתר הפעולות הכספיות השוטפות של העסק.

 

 מכאן עליכם לבצע מעקב יומי, לסכם מדי יום את סך ההוצאות וההכנסות כך שהתזרים שלכם יהיה מעודכן תמיד ולכלול גם את הפעולות הלא צפויות ולוודא כי אין שום חריגה מתקציב או כל תכנון אחר. תשימו לכם כמטרה של חצי שנה קדימה ואפילו שנה את ניהול התזרים עד להגעה לתוצאה המתבקשת של ניהול נכון ורגוע. 

 

חשוב לנו שתכירו כל חלק בתהליך להתנהלות יעילה ונכונה. ברגע שתדעו כיצד הדברים מתבצעים ואיך אתם בעצמכם יכולים לשפר משמעותית את הניהול הפיננסי של העסק, הניהול השוטף של התזרים יהיה הרבה יותר פשוט וקל לתפעול עבורכם. מדובר בקובץ אקסל אחד או תוכנה קלה לשימוש שיגרמו למהפך עצום בעסק שלכם לטווח הארוך.

 

טיפים חשובים לניהול תזרים מזומנים מדוייק:

מציאת נקודת האיזון – על מנת שתוכלו להגיע ליציבות כלכלית כמה שיותר מהר, עליכם לדעת כבר מעכשיו כמה אתם צריכים להרוויח ומה הוא הסכום הממוצע שאתם מוציאים מדי חודש. אם לאחר ניתוח כלל הנתונים הבנתם כי ההכנסות לא מייצרות רווח מספק ויעיל לטווח הארוך, יש בעיה שצריך לטפל בה כבר בהקדם. היתרון שלכם כרגע הוא שבזכות ניהול תזרים המזומנים, לאחר מספר חודשים תוכלו להבין מה היא הנקודה היציבה שלכם מבחינת ההוצאות והכנסות ותהיה לכם כבר את השליטה על כך.

 

תיעוד כל התנועות – עליכם להזין בתזרים בכל זמן את התנועות הקבועות אך גם את הלא צפויות ואת העתידיות. כל הכנסה והוצאה שוטפת עם כלל הנתונים (סכום, תאריך) חייבת להיות רשומה, ישנה חשיבות עצומה לתיעוד עקבי של הפעולות על מנת לבנות בסיס להגברת הבקרה על ההוצאות ולהיות בטוחים כי לא חסר שום נתון חיוני. 

 

לעולם אל תישארו בלי כלום – תאמצו לכם טיפ חשוב, תמיד תקחו טווח ביטחון מסוים, סכום מסוים ומספק של כסף שנשאר בקופת העסק בו תוכלו להשתמש בעת הצורך. גם המנהלים המצויינים ביותר עם תזרים מזומנים מדויק לא יכולים לצפות לעולם את מה שעתיד לקרות, לכן תמיד חשוב שיהיה ברשותכם סכום כסף נזיל לכל מצב כלכלי קשה או גם למטרת קידום העסק והזדמנויות עסקיות אשר יכולות לסייע.

 

אל תעשו זאת לבד – בתור בעלי עסקים הפעילות השוטפת שלכם עמוסה גם ככה בעשרות דברים שעליכם לבצע ביומיום, אם אתם מרגישים כי העסק שלכם חייב ייעול של הניהול הפיננסי אך אין לכם זמן לכך, תשאירו את העבודה הזו לאנשי מקצוע שיוכלו להבטיח לכם תוצאה סופית שתעניק לכם שקט כלכלית ותפנה לכם את הזמן לעסוק בדברים החשובים. המעקב אחר התזרים הוא קריטי וכך גם העדכון היומי שלו, בשביל העסק שלכם תבחרו את הטוב ביותר.

שאלות נפוצות על דוח תזרים מזומנים 

 

למה מתייחס דוח תזרים מזומנים?

הדוח מתייחס ל-3 קטגוריות חשובות ומרכזיות – תזרים מפעילות שוטפת, תזרים מפעילות השקעה ותזרים מפעילות מימון. עלינו לעקוב איזה סוג פעילות מממנת סוג פעילות אחרת.

 

איך מעקב אחר תזרים המזומנים מועיל לעסק?

בעזרת ניתוח כספי של העסק, תוכלו להיחשף לכל הקצוות השונים של ההוצאות וההכנסות מתקופות זמן אחרות. לאחר מעקב ממושך של מספר חודשים גם להגיע לנקודה בה אתם יודעים מה לעשות על מנת להביא את העסק לרווחים לטווח הארוך.

 

איפה אפשר לבנות דוח תזרים בקלות?

בניית הדוח תלויה בגודל העסק ובנתונים, לרוב עסקים קטנים יכולים להשתמש בדף אקסל פשוט, אולם לעסקים גדולים עם מאפיינים רבים יותר היינו ממליצים להשתמש בתוכנה ייעודית לבניית תזרים מזומנים.

 

איך “אקו סולושיין” יכולים לעזור לי?

המעקב אחר דוח תזרים המזומנים שלכם יכול להיות די פשוט, רק אם יש לכם זמן באופן יומיומי לבצע הזנה של כלל הנתונים הרלוונטים ואת הידע הנכון לכך. בעזרת הסיוע המקצועי הנכון תוכלו להתעסק בניהול שוטף של העסק ולהשאיר את העבודה הקשה  ליועץ פיננסי של “אקו סולושיין” המתמחה בייעוץ לעסקים, שיביא לכם את התוצאות הטובות ביותר בזמן יותר קצר.

 

בעזרת בניית תזרים מזומנים מדויק וניהול נכון, תוכלו לנהל את העסק בנחת ובראש שקט. “אקו סולושיין” מנתחים עבורכם את כל המידע הרלוונטי על מנת לשקף מולכם את כל הנתונים בכל רגע על תזרים המזומנים של העסק שלכם. תוכלו להיות בטוחים לגבי כל צעד או שלב בדרך להצלחה של העסק ולהשקיע במה שבאמת חשוב. 

 

היועצים הפיננסים של “אקו סולושיין” זמינים עבורכם לכל שאלה ומידע, צרו איתנו קשר עוד היום. 

ייעוץ ראשוני ללא עלות

שתפו את העמוד:
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותכם

משכנתא עסקית

משכנתא עסקית עד לפני כמה שנים, כל בעל עסק אשר רצה לקנות את המקום בו העסק שלו פועל כבר שנים, היה צריך לשלם סכומים גבוהים

קרא עוד »

הלוואה בערבות מדינה לעסקים

הלוואה בערבות מדינה לעסקים על מנת לסייע לעסקים קטנים ובינוניים בישראל, אשר מהווים נתח עצום מכלל העסקים בארץ, בלקיחת הלוואות או בהתפתחות וצמיחת העסק –

קרא עוד »
אנו זמינים 24/7, השאר את פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם האפשרי

ליצירת קשר הזן את פרטיך בשדות הבאים

אנו זמינים 24/7, השאר את פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם האפשרי

ליצירת קשר הזן את פרטיך בשדות הבאים