הלוואה בערבות מדינה לעסקים

על מנת לסייע לעסקים קטנים ובינוניים בישראל, אשר מהווים נתח עצום מכלל העסקים בארץ, בלקיחת הלוואות או בהתפתחות וצמיחת העסק – הוקמה קרן מיוחדת מטעם המדינה, שתפקידה היא להעניק לאותם עסקים הלוואות בתנאים נוחים יותר ומסלולים אשר יתאימו להם כלכלית. אומנם זהו פתרון יעיל וקל, אך הבירוקרטיה בדרך להשגת הלוואה זו לא תמיד פשוטה.

לכן, מומלץ לפנות ליועץ פיננסי של “אקו סולושיין”, אשר בעזרת ליווי אישי ונכון יוכל לקדם אתכם לקבלת ההלוואה המתאימה ביותר עבור העסק שלכם.  

תוכן עניינים

הלוואה בערבות המדינה – מה זה אומר?

לא בכל המקרים בהם בעלי עסקים יבקשו הלוואה, הם יקבלו אותה בקלות, זה תלוי בכמה גורמים שונים תחת החלטת הבנק או הגוף המלווה ועל פי רמת הסיכון. לשם כך, על מנת לסייע לכל אותם בעלי עסקים אשר רוצים להצליח ולמנף את העסק, המדינה הקימה קרן של מיליארדרים ממשרד הכלכלה, התעשייה ומשרד האוצר. הקרן עובדת במשותף עם כמה מהבנקים המרכזיים בישראל ביניהם הפועלים, מזרחי טפחות, דיסקונט, לאומי ואוצר החייל. 

בעצם בעזרת אותה קרן, המדינה יכולה להחליט אם לאשר לבנק לתת לבעל העסק את ההלוואה הדרושה לו וזאת על מנת לעודד את העסקים בארץ ולמנוע קריסה של עסקים במשק. הלוואה זו לא פוטרת את בעלי העסקים מהחזר, אך המדינה ערבה להלוואה ותפעל בעת הצורך. לדוגמא, במידה ולא שילמתם על ההלוואה, המדינה תישא באחריות אך במקום הוצאה לפועל, גורם מדיני יפנה אליכם לאחר מכן לתשלום ההלוואה. 

התנאים לקבלת הלוואה בערבות המדינה

כל בעל עסק קטן או גדול מכל תחום, יכול להגיש בקשה להלוואה בערבות המדינה. כל עוד המחזור השנתי שלו לא עולה על 100 מיליון ש”ח והוא לא נמצא בהליך משפטי או בעל חובות למדינה. ביחס לשוק ההלוואות, הריבית יחסית נמוכה עבור הלוואה זו ופריסת התשלומים ניתנת לתקופה של עד חמש שנים.

אומנם כל בעל עסק העומד בקריטריונים הללו יוכל להגיש בקשה, אך על פי הנתונים של השנים האחרונות, רק כחצי ממגישי הבקשות אכן מקבלים את האישור הסופי לקבלת ההלוואה. הבקשה להלוואה זו נבחנת על ידי כמה גורמים מטעם המדינה והקרן. בנוסף לטופס בקשה להלוואה, על בעל העסק להגיע מוכן עם תוכנית עסקית מפורטת עם הנתונים הכלכליים והרלוונטיים של העסק, אשר ישקפו את הסיבה לצורך בהלוואה זו.

התנאים לא תמיד יהיו פשוטים, תלוי בהיסטוריה של העסק מבחינה פיננסית ובלקיחת הלוואות בעבר מגופים שונים. יש צורך לבדוק אם אכן אתם עומדים בתנאי הסף של לקיחת ההלוואה על מנת למנוע טעויות בהמשך ומומלץ תמיד להתייעץ עם יועץ פיננסי עם ניסיון בתחום, אשר יוכל לסייע לכם בכל התהליך עד האישור הסופי.

5 שלבים להגשת בקשה להלוואה:

  1. בדיקת כדאיות – ראשית, יש לבחון אם העסק שלכם אכן עומד בקריטריונים לקבלת הלוואה בערבות המדינה, על ידי בדיקת כלל הנתונים הפיננסיים ובדיקת זכאות באמצעות BDI. זאת על מנת שלא תתחילו את התהליך עם סיכויים נמוכים. על מנת לבצע בדיקה מדויקת יותר, אתם יכולים בכל עת ואף מומלץ לבדוק את כל הנתונים לעומק יחד עם יועץ פיננסי מקצועי.
  2. תוכנית עסקית מוצלחת – חשוב לבנות תוכנית עסקית אשר תשקף את ההיסטוריה הכלכלית של העסק, עם ניתוח פיננסי של ה-3 שנים האחרונות וה-3 שנים הבאות. התוכנית צריכה להיות לכלול 10-15 עמודים, עם נתונים מפורטים על השוק התחרותי, תמחור, שיווק, תזרים מזומנים ועוד. בנוסף, יש כמה מסמכים שחובה על בעל העסק לצרף לתוכנית. בשלב זה, רצוי לפנות למומחה פיננסי אשר יבנה יחד איתכם את התוכנית בצורה היעילה ביותר, על מנת לוודא כי סיכויי ההצלחה יהיו גבוהים.
  3. בדיקה מול הקרן –  יש להגיש את התוכנית יחד עם כל המסמכים הרלוונטים לנציגים של הקרן. לאחר בדיקה של כלכלן מטעם הקרן, במידה ואכן הכל תקין, נקבעת פגישה יחד עם היועץ הפיננסי אשר ליווה אתכם בתהליך על מנת שיסייע לכם במענה על השאלות. במידה והבקשה אושרה, מכאן זה עובר לבדיקה וטיפול  מול הבנק.
  4. בדיקה מול הבנק – לאחר שהטיפול עבר לידי הבנק, אתם רשאים לבחור בבנק ממנו תבקשו את ההלוואה, זה לא חייב להיות בנק בו אתם כבר נמצאים. היתרון ביועץ פיננסי אשר ילווה אתכם, הוא הידע והניסיון שלו בהחלטה על הבנק המתאים עבורכם על פי הצרכים של העסק שלכם. לאחר הבחירה, הבנק בודק את התוכנית העסקית אשר הגשתם ומחליט אם לאשר אותה או לדחות. 
  5. השלב הסופי והמכריע – במידה והבנק אישר את הבקשה, מגיע השלב האחרון בו הבקשה עוברת לוועדה הסופית בה נמצאים נציגים מהקרן, מהבנק וממשרד האוצר. אם הבקשה שלכם אושרה בשלב זה, אתם תקבלו את ההלוואה בערבות המדינה. 

מסלולים שונים להלוואות בערבות המדינה

מסלול לעסקים בהקמה 

מיועד לסייע ליזמים, אשר נמצאים בשלב של הקמת או עסק או לקראת הקמת עסק חדש ומתקשים עם התקציב. רלוונטי גם לעוסק פטור אשר מתכוון להפוך לעוסק מורשה או חברה בע”מ. חשוב שליזם יהיה ניסיון בתחום, הון עצמי חלקי והבנה עסקית רחבה.

מסלול הון חוזר

בעלי עסק רווחי עם פערי תזרים בשל הוצאות רבות הנדרשות לעסק, אשר רוצה להמשיך לפתח את העסק ונמצא בבעיה כלכלית זמנית. מסלול זה נועד על מנת לעזור לבעל העסק לשקם את בעיית תזרים המזומנים הזמנית.

 

מסלול השקעות

ההלוואה במסלול זה היא למטרת הרחבת פעילות עסק פעיל או רכישת ציוד נוסף, הקמת סניף וכדומה. על בעל העסק להציג צורך אמיתי להשקעה עם תחזית המשקפת את כלל הנתונים הרווחיים לכך.

מסלול מהיר 

מאפשר קבלת הלוואה בסכום שאינו עולה על 100,000 ש”ח, למטרת השקעה, טיפול בבעיית הון חוזר, פיתוח העסק ועוד. מיועד לעסקים אשר המחזור השנתי שלהם לא עולה על 3 מיליון ש”ח בשנה.

אומנם הלוואה בערבות המדינה היא לא ההלוואה היחידה לעסקים קטנים או בינוניים, אך זו הלוואה שיכולה בהחלט לסייע למי שצריך אותה. אם אתם רוצים להמשיך לפתח את העסק ואין לכם את התקציב המתאים לכך, לקחתם הלוואה בעבר ועדיין התקציב לא מספק ואתם לא מצליחים להגיע לרווחים? רוצים להצליח במינימום ריבית? על ידי ליווי מקצועי ויעיל של יועץ פיננסי של “אקו סולושיין” המתמחה במגזר העסקי, החלום העסקי שלכם כבר קרוב מתמיד למציאות – לעוד פרטים וייעוץ ראשוני צרו איתנו קשר.

ייעוץ ראשוני ללא עלות

מוזמנים לקרוא עוד

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותכם

קורס יועץ משכנתאות בצפון

052-2313111 קבלת הצעת מחיר קורס יועץ משכנתאות בצפון תמיד רציתם לעבוד במקצוע מאתגר עם סיפוק? לצאת לעצמאות כלכלית? ECO SOLUTIONS אקדמי מאפשרת לכם ללוות נוטלי

קרא עוד »
ECO לוגו ייעוץ משכנתאות

המליצו עלינו

שמחנו לתת לכם שירות! תודה שהפכתם להיות חלק ממשפחת ECO SOLUTIONS. כחלק מבקרת השירות בחברה ובציפייה להמשך ולספק סטנדרט שירות גבוה, נשמח אם תרשמו לנו

קרא עוד »

לקוחות ממליצים

לקוחות מממליצים כל מי שבוחר בחברת Eco Solutions עבור יעוץ משכנתאות מקצועי או ליווי פיננסי, יודע כי הוא יקבל מאיתנו שירות אישי לאורך כל הדרך,

קרא עוד »
אנו זמינים 24/7, השאר את פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם האפשרי

ליצירת קשר הזן את פרטיך בשדות הבאים

אנו זמינים 24/7, השאר את פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם האפשרי

ליצירת קשר הזן את פרטיך בשדות הבאים