למה כדאי לפנות ליועץ משכנתאות לפני שפונים לבנק?

בשביל שנוכל להיות בעלים של בית פרטי או דירה, רובנו נצטרך לקחת הלוואה מהבנק. הלוואה לשם קנייה של נכס נדל”ן ידועה גם בשם משכנתא. בשביל לקחת הלוואה זו אנחנו צריכים שיהיה לנו סכום הון מינימלי אותו נוכל למשכן לבנק – למקרה שלא נעמוד בהחזר ההלוואה שלקחנו.

לפני שאנחנו פונים לבנק שלנו בשביל לקחת משכנתא, כדאי לנו לפנות לשירות המקצועי של יועץ משכנתאות. יועץ זה יוכל לשפוך אור על תהליך לקיחת ההלוואה ולהסביר לנו אותו לעומק. היועץ יוכל גם ללוות אותנו במשא ומתן מול הבנק ובזמן תהליך קבלת ההחלטות שלנו אודות הלוואה חשובה זו.

תוכן עניינים

איך יועץ מקצועי יעזור לנו במשא ומתן מול הבנק

יועץ משכנתאות יכול לעזור לנו בניהול משא ומתן מול הבנק בתור הנציג שלנו. ליועץ המשכנתאות יש יתרון ברור עלינו, כאשר הוא מנהל בשבילנו את המשא ומתן מול הבנק – יש לו יותר ידע וניסיון מקצועי מאשר לנו בלקיחת משכנתא (כי הוא ליווה כבר עשרות ומאות משפחות בתהליך זה ואין חכם בעל ניסיון). הבחירה לעבוד מול הבנק עם יועץ מומחה תוכל רק לסייע לנו ולהטיב עמנו. ברוב המקרים לבנק אכפת בעיקר מהרווח שלו ולא באמת מעניינים אותו החלומות שלנו להיות בעלים של דירה או בית ותהליך לקיחת ההלוואה יכול להיות טלטלה רגשית.

לפי מה בוחרים יועץ משכנתא

כאשר אנחנו רוצים לבחור יועץ משכנתאות אנחנו צריכים לבחור אותו לפי ההשכלה שלו ולפי הניסיון המקצועי שיש לו. ככל שנבחר לשכור את השירות של יועץ מנוסה יותר ומשכיל יותר בתחום הכלכלי והבנקאי, כך הוא יוכל לסייע לנו יותר לעומק וביתר יעילות. היתרון בעבודה שנשכור יועץ מומחה יכול לבוא לידי ביטוי בכך שנחסוך עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים מהעלות הסופית של החזר המשכנתא שלנו בזכות השירות והייעוץ שהוא ייתן לנו.

יתרון הזמינות

בעת הבחירה של יועץ משכנתאות מומחה, אחד הדברים שהכי חשוב לשים לב אליהם הוא שאנחנו בוחרים יועץ אמין ומקצועי. האמינות של היועץ חשובה מאוד וחשוב שנרגיש שאנחנו יכולים לסמוך עליו בעיניים עצומות – כי אנחנו נעזרים בו וסומכים עליו בקבלת ההחלטה הכי חשובה אולי בחיים הכלכליים שלנו כאנשים בוגרים.

לקיחת משכנתא, יכולה להיות אירוע מלחיץ מאוד ואם זאת מרגש. אם הגענו להחלטה שאנחנו מוכנים להשקיע את חסכונות החיים שלנו בקנייה של בית, חשוב לעשות זאת מתוך מודעות ופיקחון. חשוב שנהיה מודעים לכל ההשלכות שיכולות להיות ללקיחת הלוואה כל כך משמעותית וגדולה על עשרים ושלושים השנים הבאות בחיים שלנו. ככל שנבחר לקחת משכנתא מתוך ידע רב יותר על תנאי ההחזר שלה ועל הריבית שלה, כך יהיה לנו קל יותר לעמוד בהחזרי התשלום שלה.

ייעוץ ראשוני ללא עלות

מוזמנים לקרוא עוד

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותכם

משכנתא לבניה עצמית

משכנתא לבניה עצמית מצאתם את השטח בו אתם רוצים להקים את הבית עליו תמיד חלמתם? מזל טוב, כעת בואו נהפוך את התהליך לקל יותר עבורכם.

קרא עוד »
אנו זמינים 24/7, השאר את פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם האפשרי

ליצירת קשר הזן את פרטיך בשדות הבאים

אנו זמינים 24/7, השאר את פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם האפשרי

ליצירת קשר הזן את פרטיך בשדות הבאים