מהי החשיבות של רישום BDI שלילי?

כל אדם אשר הגיש בקשה לכל סוג הלוואה בעבר, נתקל כנראה בביוטי “רישום BDI” או בשמו הנוסף – דירוג אשראי. לפני כמעט עשור, נכנס לתוקף חוק שירות נתוני אשראי המאפשר מעקב אחר כל אדם, דירוגו וקבלת תמונת מצב בנוגע להתנהלותו הכלכלית אל מול הבנקים וגופים מלווים שונים. אז איך BDI שלילי מונע מכם הלוואות? ומהו דירוג האשראי שלכם? כל המידע המדויק במאמר שכאן לפניכם.

תוכן עניינים

מהו רישום BDI?

ישנו אחוז גבוה של אנשים, אשר מגישים בקשה להלוואה או משכנתא ונענים בסירוב, ומכאן ניתן להסיק כי ה-BDI שלהם ככל הנראה שלילי וכך גם דירוג האשראי נמוך. זה קורה במקרים בהם הנתונים שלהם הם שליליים, וכך כאשר הגוף המלווה בודק ה-BDI שלהם, מוצג בפניו מידע על התנהלות פיננסית לא תקינה שעלולה לסכן אותו במתן הלוואה או משכנתא. 

עד שלא תגיעו למצב, בו ה-BDI השלילי שלכם יבוטל ודירוג האשראי ישתפר, לא תוכלו להמשיך לבקש הלוואות משום גוף מלווה או בנק. לפחות לא במשך 3-5 שנים עד התיישנות הנתונים, וגם אז מומלץ לדאוג לשיפור דירוג האשראי, על מנת שתוכלו להיפטר מה-BDI השלילי סופית.  

אומנם BDI שלילי אכן יקשה עליכם משמעותית, בעת לקיחת משכנתא או בקשה להלוואה, אך ישנם תמיד פתרונות מהירים ויעילים יותר (לפחות יותר מחוק ההתיישנות). אין ספק כי דירוג אשראי נמוך זהו מצב לא נעים, אך זו לא סוף הדרך. ישנם יועצים מקצועיים בתחום הפיננסים, אשר יכולים לסייע לכם בשיפור דירוג האשראי, גם במצב הגרוע ביותר שבו אתם חושבים שאתם נמצאים.

איך לבדוק את דירוג האשראי? 

מכיוון שלדירוג האשראי שלכם, ישנה השפעה משמעותית על עתידכם הפיננסי, מומלץ לבדוק מהו הדירוג כבר לפני הגשת בקשה להלוואה או משכנתא. בכך, תוכלו למנוע מצב לא נעים ובעייתי אף יותר, בו תסורבו ע”י הגוף המלווה לקבלת ההלוואה הנדרשת. במידה והגשתם כבר בקשה להלוואה והבנק סירב לכך, אתם רשאים לבקש את הדו”ח שעל פיו הבנק החליט כי אינכם מתאימים לקבלת הלוואה. 

דירוג אשראי מתבסס על מקרים של פשיטת רגל, הסדרי חוב, נתוני כרטיסי האשראי, ניצול מסגרת, יכול החזרת הלוואות ועוד. יש לכם אפשרות אחת בשנה, לבדוק את נתוני דירוג האשראי שלכם בחינם ולקבל את כל המידע הנחוץ, על ידי פנייה ישירה לבנק ישראל. אפשרות נוספת, היא באמצעות פנייה ישירה לחברת BDI, שם תוכלו להיחשף גם לציון של דירוג האשראי שלכם, אך בדרך כלל שירות זה ניתן בתשלום. 

3 דרכים לשיפור דירוג אשראי שלילי 

על מנת לדעת כיצד לשפר את דירוג האשראי, עליכם להיות קודם כל חשופים לכל הנתונים ובכך ליצור תוכנית נכונה לשיפור דירוג האשראי כך שישאר חיובי לטווח הארוך. אלו חלק מהדברים שאתם יכולים לעשות, על מנת להשיג רישום BDI חיובי:

  1. מעקב הוצאות – אחד הפרמטרים החשובים, אשר משפיעים על דירוג האשראי שלכם, הוא ההוצאות בכרטיס האשראי. במקרים בהם עברתם מספר פעמים את מסגרת האשראי שלכם, וההוצאות היו גדולות מההכנסות ואף הגעתם למינוס. אלו דברים אשר נלקחים בחשבון בחישוב הנתונים שלכם, על ידי מעקב רציף ונכון לאורך זמן, תוכלו לוודא כי אינכם עוברים את המסגרת ואף לא מוציאים מעל לאפשר.
  1. פירעון הלוואות – במידה וצברתם כמות גדולה של הלוואות, או אפילו הלוואה אחת שמשפיעה לרעה על מצבכם הכלכלי, נסו לעשות הכל על מנת לפרוע כל הלוואה גם במידה ויש צורך לבקש הלוואה מהקרובים אליכם. צבירה של כמה הלוואות ואי עמידה בזמני הפירעון, פוגעת משמעותית בדירוג האשראי שלכם. 
  1. התנהלות כלכלית – הכל מתחיל בהתנהלות הפיננסית האישית שלכם, ברגע שעשיתם טעות פיננסית כבר בצעד הראשון, יכול להיות שהדרך החוצה משם לא תהיה פשוטה. ברגע שתשמרו על יציבות פיננסית והתנהלות כספית נכונה בבית, תוכלו להיות בטוחים כי עם הזמן השיפור יהיה ניכר במצבכם הכלכלי וכך גם דירוג האשראי ישתפר. 

 

את תהליך שיפור דירוג האשראי  והשגת BDI חיובי, מומלץ לעבור יחד עם יועץ פיננסי מקצועי המתמחה בתחום – כך תוכלו להיות בטוחים בכל צעד בדרך, וכי תוצאת הרישום החיובית כבר קרובה אליכם מתמיד. רוצים לדעת מהו דירוג האשראי שלכם? צרו איתנו קשר

ייעוץ ראשוני ללא עלות

מוזמנים לקרוא עוד

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותכם

קורס יועץ משכנתאות בצפון

052-2313111 קבלת הצעת מחיר קורס יועץ משכנתאות בצפון תמיד רציתם לעבוד במקצוע מאתגר עם סיפוק? לצאת לעצמאות כלכלית? ECO SOLUTIONS אקדמי מאפשרת לכם ללוות נוטלי

קרא עוד »
ECO לוגו ייעוץ משכנתאות

המליצו עלינו

שמחנו לתת לכם שירות! תודה שהפכתם להיות חלק ממשפחת ECO SOLUTIONS. כחלק מבקרת השירות בחברה ובציפייה להמשך ולספק סטנדרט שירות גבוה, נשמח אם תרשמו לנו

קרא עוד »

לקוחות ממליצים

לקוחות מממליצים כל מי שבוחר בחברת Eco Solutions עבור יעוץ משכנתאות מקצועי או ליווי פיננסי, יודע כי הוא יקבל מאיתנו שירות אישי לאורך כל הדרך,

קרא עוד »
אנו זמינים 24/7, השאר את פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם האפשרי

ליצירת קשר הזן את פרטיך בשדות הבאים

אנו זמינים 24/7, השאר את פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם האפשרי

ליצירת קשר הזן את פרטיך בשדות הבאים