משכנתא עסקית

עד לפני כמה שנים, כל בעל עסק אשר רצה לקנות את המקום בו העסק שלו פועל כבר שנים, היה צריך לשלם סכומים גבוהים בתנאים לא קלים. כיום, בעלי עסקים יכולים לקחת משכנתא עסקית המאפשרת להם לרכוש את הנכס בדומה לתנאי רכישת דירה. אומנם יש הבדלים, אך התנאים הרבה יותר טובים ובעלי העסקים נהנים מתזרים חיובי. בעזרת ייעוץ עסקי של “אקו סולושיין”, תוכלו לבחור את מסלול המשכנתא הטוב ביותר עבור העסק.

תוכן עניינים

משכנתא עסקית – מה זה אומר?

בדומה למשכנתא רגילה לצורכי דיור, משכנתא עסקית נועדה על מנת לרכוש נכס אשר ישמש לפעילות עסקית, שטח משרדי, הרחבת עסק, חנות ועוד. המשכנתא העסקית היא למעשה הלוואה אשר כנגדה משועבד נכס המהווה בטוחה מול הבנקים, כך בעל העסק לא יצטרך להוציא ממיטב כספו על מנת לרכוש את העסק שלו או כל שטח עסקי אחר. 

בכל זאת קיימים הבדלים רבים בין משכנתא רגילה לעסקית, בעת רכישת נכס לפעילות עסקית, הבנק לוקח בחשבון כי אין לבעל העסק הכנסה חודשית קבועה וכי הכל תלוי בהצלחת העסק. לכן, הבנק שוקל את כדאיות מתן המשכנתא עבור העסק לצורך רכישת נכס בכמה פרמטרים. התנאים לקבלת משכנתא עסקית 

כל בעל עסק אשר מעוניין לרכוש את שטח משרדו או נכס לשם פיתוח העסק וכדומה, יוכל להגיש בקשה למשכנתא. אך במקרה הזה של בעלי עסקים ונכסים עסקיים, הבנקים מעדיפים לא לקחת סיכון ובודקים את כל הנתונים, על מנת להגיע להסכמה כי העסק אכן יוכל להתחייב להחזרים וכי הפעילות היא יציבה ומוצלחת.

לאור חוסר הוודאות אם בעל העסק יוכל לעמוד בתנאים, הבנקים יעדיפו לראות תוכנית עסקית מסודרת אשר תוכיח כי העסק מנוהל נכון וכי סיכויי ההצלחה הם גבוהים. 3 יתרונות בלקיחת משכנתא עסקית:

  1. אתם מרוויחים – משכנתא עבור עסקים כוללת בה את כל הכללים בדומה למשכנתא רגילה, שביחס להלוואות שונות, המשכנתא הרבה יותר נוחה ויעילה ומציעה יתרון משמעותי על פני הלוואות רגילות אשר התנאים שלהן קשים. מה שיקבע את סכום המשכנתא הוא השווי של העסק, במידה והעסק שלכם מציע בטוחה באיכות גבוהה עבור הבנק כך תוכלו לקבל גם משכנתא בהתאם.

  2. קביעות לטווח הארוך – אחד היתרונות החשובים הוא הקביעות שאתם מקבלים על העסק שלכם. כל בעל עסק יוכל לנהל את העסק בשקט ורוגע כאשר הוא יודע כי שטח העסק חתום תחת שמו ועומד לרשותו בכל זמן. 

  3. ריבית נוחה – בעת לקיחת הלוואה עבור העסק הריבית תמיד תהיה גבוה ופחות אפקטיבית בשביל בעל העסק, אולם בלקיחת משכנתא הריבית הרבה יותר נוחה וטובה יותר. תנאי הלוואה עם ריבית משתלמת המחושבת על פי בסיס ריבית פריים +3% ובדרך כלל, תקופת ההלוואה תגיע למשך זמן של כ-5 שנים.מסלולי משכנתאות מומלצים לעסקים 

 

מסלול ריבית קבועה לא צמודה (קל”צ)

נחשב למסלול הבטוח ביותר מכיוון שהוא קבוע והריבית לא משתנה כתוצאה משינויים במדד או שער. במסלול זה תוכלו להרגיש יציבות וביטחון, בעקבות הידיעה כי גובה ההחזר החודשי לא ישתנה ותדעו כמה בדיוק אתם תשלמו לאורך תקופת ההלוואה.

 

מסלול ריבית פריים 

ריבית זו מבוססת על פי החלטת בנק ישראל , מסלול זה הפך לפופולרי בשנים האחרונות עקב העלות הזולה והגמישות ולכך שאפשר לבצע פירעון מוקדם ללא שום עלות. אך עם זאת, המסלול עלול להיות תנודתי מאוד בעקבות שינויים בריבית של בנק ישראל. 

 

מסלול ריבית בצמוד למטבע חוץ 

מתייחס למשכנתא על בסיס יורו או דולר, מסלול זה מומלץ בעיקר לבעלי הכנסות מט”ח. הריבית במסלול זה תהיה אטרקטיבית יותר ונמוכה מריבית במסלולים שקליים אך היא גם משתנה כל כמה חודשים בהתאם. משכנתא במסלול מט”ח ניתנת גם לפירעון מוקדם ללא קנסות. על ידי שימוש נכון ומושכל במסלול זה תוכלו רק להרוויח.

 

מסלול ריבית קבועה בצמוד למדד

צמודה למדד המחירים לצרכן והריבית לא משתנה. מסלול זה מומלץ בעיקר לסביבת ריבית נמוכה כמו זו הקיימת כיום במשק הישראלי. תוכלו להרגיש תחושת יציבות וביטחון לעסק, כל כמה שנים תוכלו גם לפרוע את ההלוואה ללא קנסות. שאלות נפוצות על משכנתא עסקית

 

האם כל אחד יכול לקבל משכנתא לעסק?

הבנקים דואגים לבדיקה יסודית של כלל הנתונים הקשורים בעסק על מנת לוודא מה היא רמת הסיכון. פעילות עסקית תמיד משתנה, לכן הבנקים מפחדים לתת משכנתא לעסק שסיכויי ההצלחה שלו לא גבוהים והפעילות לא יציבה. במידה והעסק שלכם נמצא במצב בטוח ואתם מגיעים עם תוכנית עסקית המשקפת זאת, הסיכויים לקבל המשכנתא הרבה יותר גבוהים.

 

מתי כדאי לי לקחת משכנתא?

אם יש לכם עסק מצליח או בצמיחה הפועל כבר שנים, אתם רוצים להתפתח או יודעים כי המקום בו אתם נמצאים כיום הוא המקום המיועד לעסק שלכם, אז למה שלא בעצם תרכשו את שטח המקום במקום לשלם שכירות גבוהה מדי חודש? כאן תדעו שהגיע הזמן לעשות צעד משמעותי שיכול להיות גם מאוד פשוט ולקנות את השטח של העסק וזאת בעזרת משכנתא מהבנק. 

 

למה לקחת משכנתא ולא הלוואה רגילה?

לעומת הלוואה, בלקיחת משכנתא פריסת התשלומים היא הרבה יותר נוחה והריביות גם יותר נמוכות. לכן, כאשר נצטרך סכום גדול של כסף על מנת לקדם את העסק, להגדיל אותו או לרכוש את מקום העסק, העדיפות תהיה לקיחת משכנתא. אומנם בלקיחת משכנתא אנחנו ממשכנים את הנכס לבנק, אבל בעקבות כך התנאים שלנו יהיו הרבה יותר נוחים וקלים עבור העסק.

 

איך לבחור משכנתא יעילה עבור העסק?

על מנת שתוכלו באמת לקבל משכנתא משתלמת עבור העסק שלכם, חשוב קודם כל שתגיעי עם תוכנית מסודרת בה תוכלו להציג אתכם לבנק כעסק אמין ויציב אשר יכול להצליח באחוזים גבוהים. בעזרת ליווי מקצועי של יועץ עסקי עם ניסיון בתחום, תוכלו להיות בטוחים כי המשכנתא שתקחו תניב עבורכם רק רווחים והצלחה לטווח הארוך.


יש כמה מסלולים מומלצים למשכנתאות ויחד עם זאת גם המון סיבות ללקיחת משכנתא עבור העסק שלכם. איך תדעו מה הכי נכון לעשות והאם כדאי לכם כבר להתחיל לברר לגבי משכנתא? לכל שאלה ופרטים נוספים – אתם מוזמנים לפנות עוד היום ליועץ עסקי של “אקו סולושיין”, אנחנו כאן בשבילכם.

ייעוץ ראשוני ללא עלות

שתפו את העמוד:
WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותכם

לקיחת משכנתא חדשה

ייעוץ ראשוני חינם!​ בעזרת המקצועיות והניסיון שלנו אנו נעזור לכם לקבל משכנתא חדשה בקלות!צוות המומחים ECO Solutions  יכולים לחסוך לכם אלפי שקלים בהחזר החודשי! בזכות ניסיון עשיר ושיטה ייחודית חסכנו ללקוחותינו סכום מצטבר של מיליוני שקלים!  לייעוץ פיננסי מקצועי צרו קשר עוד היום ונעזור לכם למצוא את המסלול הטוב ביותר עבורכם. עשרות אלפי שקלים חיסכון

קרא עוד »

קורס יועץ משכנתאות בצפון

052-2313111 קבלת הצעת מחיר קורס יועץ משכנתאות בצפון תמיד רציתם לעבוד במקצוע מאתגר עם סיפוק? לצאת לעצמאות כלכלית? ECO SOLUTIONS אקדמי מאפשרת לכם ללוות נוטלי משכנתאות ברגעים החשובים בחייהם.למי שמחפש מקצוע רווחי לחיים! פרטים והרשמה מוקדמת למועד הקרוב: למה דווקא אצלנו? פרקטיקה מקצועית מכינים את הבוגרים לעבודה בשטח, רק מה שצריך באמת. מגוון רחב של

קרא עוד »
ECO לוגו ייעוץ משכנתאות

המליצו עלינו

שמחנו לתת לכם שירות! תודה שהפכתם להיות חלק ממשפחת ECO SOLUTIONS. כחלק מבקרת השירות בחברה ובציפייה להמשך ולספק סטנדרט שירות גבוה, נשמח אם תרשמו לנו ביקורת בדף העסקי שלנו: לרישום ביקורת בגוגל לרישום ביקורת בדף הפייסבוק

קרא עוד »
אנו זמינים 24/7, השאר את פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם האפשרי

ליצירת קשר הזן את פרטיך בשדות הבאים

אנו זמינים 24/7, השאר את פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם האפשרי

ליצירת קשר הזן את פרטיך בשדות הבאים

דילוג לתוכן